0 (555) 106 23 45

Ses kaydını yazıya çevirme

Ses Kaydını Yazıya Çevirme Nasıl Yapılır

Ses kaydını yazıya çevirme: İngilizce ve Türkçe sesi yazıya dönüştürme

Bu yazıda size İngilizce ya da Türkçe bir sesi ya da ses kaydını nasıl otomatik olarak yazıya dönüştürebileceğinizi anlatacağım. Her ne kadar bu yazıda Türkçe ve İngilizce sesi yazıya dönüştürmekten bahsetsem de size anlatacağım sistem aslında neredeyse tüm dillerde işe yarıyor. Düşünün bir kere siz konuşuyorsunuz ve bilgisayar söylediğiniz her şeyi yazıya dönüştürüyor. Klavyeye dokunmanıza, ekrana bakmaya gerek olmadan söylediğiniz her şey otomatik olarak yazıya dönüşüyor. Gerçekten harika bir teknoloji.

Ses kaydını yazıya çevirmek için gerekli adımları aşağıda tek tek açıklıyorum. Ayrıca bu adımları yazının sonunda bir video ile gösteriyorum.

Ses kaydını yazıya çevirme için ne gerekli?

Ses kaydını yazıya çevirmek için çeştili yazılımlar ve çözümler var. Ancak ben sizinle hem ücretsiz, hem pratik hem de çok kaliteli bir çözümü paylaşacağım. Sesli bir konuşmayı ya da ses kaydını metne dönüştürmek için Google Docs altyapısını kullanacağız. Google Docs, Google tarafından geliştirilen bir metin işleme yazılımı. Microsoft Word için önemli bir rakip. Google Docs kullanmak için Gmail hesabınız olması gerekiyor.

  • İlk önce Google Docs hesabınızı açın.
  • Daha sonra boş bir belge oluşturun.
  • Sonra menüden Araçlar bölümünden Sesli Yazma seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan mikrofon işareti üzerinden dilinizi seçin.
  • Sonra da mikrofona tıklayıp konuşmaya başlayın.

Google Docs söylediklerinizi otomatik olarak yazmaya başlayacak.

ses kaydını yazıya dönüştürme ingilizce türkçe