0 (555) 106 23 45

Kullanışlı Yazılımlar

Kullanışlı Yazılımlar

Mozilla Firefox: Yaygın olarak kullanılan, özgür bir web tarayıcısıdır. Firefox, kullanıcılar için birçok gelişmiş özellikle birlikte güvenlik, kişiselleştirme gibi konularda da üstündür. Firefox ile İnternet’te daha hızlı ve güvenli bir şekilde gezinirsiniz. Geliştirilen eklentiler ile diğer tarayıcılarla yapamadığınız birçok faydalı işlevi yerine getirebilirsiniz.

Open Workbench
Open Workbench: Proje yönetimi konusunda bir numaralı seçenek olan Microsoft Project ürününe, özgür yazılım tercih edenler için en güçlü alternatif olarak gösterilen açık kaynaklı yazılımdır.

Deductus
Deductus: Türkçe’ye tercümesi tarafımdan gerçekleştirilen Deductus, Windows Explorer’a benzeyen arayüzü ile oldukça başarılı bir disk kataloglama aracıdır. CDROM, DVD, ZIP Disk ve diğer çıkarılabilir disklerdeki verilerinizin kısayollarını depolayarak, bu sürücüler bilgisayarınıza bağlı değilken de içinde arama yapabilmenizi sağlar. Metin dosyaları, HTML dosyaları, dökümanlar (DOC, PDF, RTF) ve MP3 parçalarını destekler ve bu dosyalar içinden arama yapabilir. ZIP, RAR, ACE ve tar.gz arşivlerini tanır ve bunlar içinden depolama yapabilir.

Blumind
Blumind: Türkçe’ye tercümesi yine tarafımdan gerçekleştirilen Blumind, özgür, hafif ve pratik bir zihin haritalama (mind mapping) yazılımıdır. Düşüncelerinizi görsel olarak ifade edebilmenize imkân tanıyan zihin haritalama tekniğinden, bilgisayarınızı kullanarak yararlanabilmeniz için geliştirilmiştir. Yalnızca 852 KB büyüklüğünde olan Blumind, çalışmak için Microsoft .net yazılımına gerek duymaktadır. Yazılımı, kurulum programı aracılığı ile bilgisayarınıza kurabileceğiniz gibi, portatif sürümü ile bir flash bellek üzerinde de çalıştırabilirsiniz.